Nasze zeszłoroczne osiągnięcia i plany na Nowy Rok 2018!

Dzień dobry w Nowym Roku 2018!

Jak wszyscy dobrze wiemy, początek Nowego Roku to okres podsumowań i postanowień. Korzystając z tej okazji, chcielibyśmy Wam opowiedzieć, jak minął nam rok 2017 w Wydawnictwie Sorus i co szykujemy dla Was w najbliższym czasie!

Na początku lutego byliśmy po raz pierwszy obecni na poznańskim Festiwalu Podróżniczym Śladami Marzeń. Bardzo mile wspominamy Wasze odwiedziny przy naszym stoisku. Chwilę później pędziliśmy już do Gdyni na XVIII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, czyli popularne Kolosy, gdzie odbyła się premiera Azylu. Zapisków stalkera autorstwa Tomasza Ilnickiego. Po raz pierwszy bawiliśmy się też z PodRóżnymi Festiwalem o krok dalej, którego współorganizatorem jest sam Mateusz Poślednik, nasz autor, twórca książki Mati w Meksyku.

sladami

Nasze stoisko podczas festiwalu Śladami Marzeń

Czytaj dalej →

4 błędy w tekście, które sprawią, że Twój redaktor zachoruje na bezsenność

Wiemy, że jako podróżnik jesteś osobą, która była pewnie w miejscach, o których istnieniu większość społeczeństwa nawet nie słyszała. Zapewne spotkałeś się z niezwykłymi ludźmi i przeżywałeś wyjątkowe chwile w malowniczych zakątkach świata. Po powrocie z podróży, Twoje myśli zapewne skupiają się na tym, by przekazać innym jak najlepiej swoje doznania; by jak najwierniej odtworzyć to, co Cię spotkało.
Wiemy, że jest to trudne zadanie i cieszymy się, że chcesz mu sprostać, skoro odwiedziłeś wirtualnie nasze wydawnictwo. Pisząc książkę, możesz stworzyć piękny zapis Twojej podróży i przekazać go Czytelnikowi nawet nie spotykając się z nim osobiście.
Ale czy myślałeś o osobie, która przeczyta Twój tekst zanim znajdzie się w rękach osoby odwiedzającej księgarnię? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad pracą, jaka musi zostać wykonana od momentu, kiedy przedstawiasz tekst wydawnictwu, do momentu wypuszczenia gotowej książki na rynek? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest funkcja redaktora?
hands-writing-diary-journal-159774
To redaktor zajmuje się sprawdzeniem wszystkich faktów i ciekawostek, jakie zawarłeś w swoim tekście. Pilnuje, by Gosia, którą nazwałeś Pauliną, nie zamieniła się pod koniec tekstu w Milenę. Dba, by Twoje zdania były łatwo strawne dla Czytelnika, a jeśli czegoś w tekście brakuje, wyłapuje to swoim wyćwiczonym okiem i zwraca Ci na to uwagę. Niejednokrotnie podsuwa pisarzowi własne pomysły i ze wszystkich sił dba o to, by książka była pozbawiona błędów. Stoi również na straży prawdy. Jeśli autor pisze, że Kalakmul to starożytne miasto Inków, obowiązkiem redaktora jest sprostowanie tej zabawnej pomyłki, bo naturalnym jest, iż chodzi o Majów.
Gdyby rola redaktora ograniczała się tylko do tych czynności, być może jego praca nie byłaby aż tak żmudną.

Czytaj dalej →

ksiazka-za-kwiatek-2

Książka za kwiatek! Przyłącz się do akcji!

Drodzy Poznaniacy, głównie z okolic Wildy,

zapraszamy Was do uczestnictwa w naszej nowej akcji, książka za kwiatek. Link do wydarzenia na Facebooku, do którego można dołączać, znajduje się tu: https://www.facebook.com/events/157221575010744/

Na czym polega akcja?

Wystarczy odwiedzić nas w biurze (Żupańskiego 7, Wilda, Poznań) i podarować nam roślinę doniczkową, a my odwdzięczymy się jedną z naszych książek. W repertuarze zarówno książki podróżnicze (m. in. Podróżnik bez powodu Katarzyny Maniszewskiej czy Odważ się żyć Tomasza Kwiatkowskiego) jak i tytuły Wydawnictwa Dygresje (m.in. uhonorowany Nagrodą Magellana Czad Aruna Milcarza). Żeby dodać zabawie dreszczyku emocji, książki owinęliśmy w papier pakowy i opisaliśmy za pomocą hashtagów, które podpowiedzą Wam co do wyboru interesującej Was lektury.

Czytaj dalej →

teatr-snow-1

To już dziś! Premiera książki „Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata” Katarzyny Maniszewskiej! Mamy dla Was wywiad z Autorką!

Od dziś kolejna książka Katarzyny Maniszewskiej już w regularnej cenie na stronie naszego wydawnictwa 36,90! Wciąż można zamawiać. Osoby, które zamawiały Podróżnika bez powodu. W 40 dni dookoła świata w ramach przedsprzedaży, powinny otrzymać książkę do końca tego tygodnia. Zapraszamy do zapoznania się z krótką rozmową z Autorką, która mówi o tym, co można znaleźć w nowej książce i dlaczego warto po nią sięgnąć!

img_7639

Źródło: zbiory prywatne Autorki

Sorus: Dziś premiera Podróżnika bez powodu. W 40 dni dookoła świata. Powiedz proszę, skąd wziął się pomysł tej szalonej wyprawy.

Katarzyna Maniszewska: Odkąd pamiętam towarzyszyło mi marzenie, żeby pojechać w podróż dookoła świata. Długo wydawało mi się jednak, że to po prostu nierealne – głównie ze względu na czas, koszty,  obowiązki zawodowe etc. Tymczasem okazało się, że można taką podróż zrealizować niskobudżetowo, w krótkim czasie i można połączyć realizację podróżniczych marzeń z tzw. „codziennym życiem”. I oczywiście, wolałabym pojechać na dłużej (marzyło mi się 80 dni dookoła świata…), ale mogłam sobie pozwolić „tylko” na 40 dniowy wyjazd. A lepiej jechać w podróż dookoła świata na 40 dni, niż wcale nie jechać :)  

Sorus: Czym różni się W 40 dni dookoła świata od Twojej poprzedniej książki, Podróżnik bez powodu. Łut szczęścia?

Czytaj dalej →

teatr-snow-1

31 października premiera książki „Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata” Katarzyny Maniszewskiej!

Doktora nauk humanistycznych, absolwentka germanistyki i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonatka przygód, która popołudniami ćwiczy boks na warszawskiej Pradze, a wszystkie swoje podróże odbywa w rytmie najwyborniejszych kawałków klasycznego rocka. Katarzyna Maniszewska, którą znacie już pewnie dzięki Łutowi szczęścia, 31 października wydaje w naszym wydawnictwie kolejną część Podróżnika bez powodu. W 40 dni dookoła świata!

mockup_podroznik Czytaj dalej →