Wyspa Szczęśliwych Dzieci. Tom I Bracia Ludwińscy. Ludwiński Kazimierz

Wyspa szczęśliwych dzieci, tom I. Bracia Ludwińscy


W tę historię trudno uwierzyć. Jest długa, niesamowita i prawdziwa. Kazimierz Ludwiński miał dwadzieścia kilka lat, gdy wraz z braćmi, Andrzejem i Piotrem, rzemieślniczą metodą zbudował katamaran żaglowy Wyspa Szczęśliwych Dzieci.

39,90 zł

Na stanie

5 z 5 na podstawie oceny 2 klientów
(2 opinie klienta)

Opis produktu


W tę historię trudno uwierzyć. Jest długa, niesamowita i prawdziwa. Kazimierz Ludwiński miał dwadzieścia kilka lat, gdy wraz z braćmi, Andrzejem i Piotrem, rzemieślniczą metodą zbudował katamaran żaglowy Wyspa Szczęśliwych Dzieci.

Pływanie na nim bracia zaczęli w 1979r. Prowadzili badania etnograficzne w Afryce Zachodniej, gdzie zastał ich stan wojenny. Zmienili plany i nie wrócili od razu do kraju. Od tego czasu wiele się wydarzyło. Wyspa kilka razy przepłynęła Atlantyk. W latach 90. zawinęła do Polski, gdzie przeszła generalny remont. W 2004r. Kazimierz Ludwiński rozpoczął na niej podróż dookoła świata. Lecz to nie wszystko: w rejs, który – jak się potem okazało – miał trwać 9 lat, zabrał dwoje swoich dzieci. Nel miała zaledwie 6 lat, a Noe – 7 miesięcy!

Całość zatytułowana “Wyspa szczęśliwych dzieci” to nie tylko nazwa jachtu, ale domu i szkoły w jednym. To saga ludzi kochających różność i pokazująca ją w analizie etnopsychologicznej, przepojonej ogromną dozą humanitaryzmu i tolerancji. Jednocześnie wszechobecny humor, nierzadko w postaci autoironii, daje jej “ludzką twarz”. Pokazuje czytelnikowi nie tylko podróże Braci Ludwińskich, lecz również opisuje zwykłe życie, w którym szukali i znajdowali piękny Świat.

Dodatkowe informacje

Waga 623 g
ISBN

978-837518-735-9

Język

polski

Liczba stron
Rok wydania

2015

Oprawa

miękka

Opinie: 2 o Wyspa szczęśliwych dzieci, tom I. Bracia Ludwińscy

 1. 5 z 5

  :

  Bardzo szybką wysyłka, a książka bardzo ciekawa, zdecydowanie polecam

 2. 5 z 5

  :

  W Wigilię pod choinką znalazłem wszystkie trzy książki z serii “Wyspa Szczęśliwych Dzieci” Braci Ludwińskich : 1. Bracia Ludwińscy, 2. NEL, 3. NOE. Wiem, że Mikołajowi pomogła moja Córka Małgorzata, bo ja nie mogłem znaleźć tych książek. Nie wiem jak to załatwiła z Panem Kazimierzem, ale wszystkie książki mają piękne osobiste dedykacje dla mnie. Wzruszyłem się do łez. Ja stary żeglarz ! Dziękuję . Już I tom zacząłem czytać i … radzę nie zaczynać czytania “do poduszki”, bo nie mogłem zasnąć. Coś wspaniałego. Uczta dla żeglarza, ale każdy wrażliwy człowiek znajdzie w tych książkach też coś dla siebie.
  Jeszcze raz dziękuję i życzę Szczęśliwego Nowego Roku, pomyślnych, ciepłych wiaterków na ciepłych wodach. Lech

Dodaj opinię