Nasze zeszłoroczne osiągnięcia i plany na Nowy Rok 2018!

Dzień dobry w Nowym Roku 2018!

Jak wszyscy dobrze wiemy, początek Nowego Roku to okres podsumowań i postanowień. Korzystając z tej okazji, chcielibyśmy Wam opowiedzieć, jak minął nam rok 2017 w Wydawnictwie Sorus i co szykujemy dla Was w najbliższym czasie!

Na początku lutego byliśmy po raz pierwszy obecni na poznańskim Festiwalu Podróżniczym Śladami Marzeń. Bardzo mile wspominamy Wasze odwiedziny przy naszym stoisku. Chwilę później pędziliśmy już do Gdyni na XVIII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, czyli popularne Kolosy, gdzie odbyła się premiera Azylu. Zapisków stalkera autorstwa Tomasza Ilnickiego. Po raz pierwszy bawiliśmy się też z PodRóżnymi Festiwalem o krok dalej, którego współorganizatorem jest sam Mateusz Poślednik, nasz autor, twórca książki Mati w Meksyku.

sladami

Nasze stoisko podczas festiwalu Śladami Marzeń

kolosy

Krzysztof Deszczyński na Kolosach, promujący swój album, Kolory Deszcza

podrozni

Nasze stoisko w Ząbkowicach Śląskich na festiwalu PodRóżni

Miniony rok wydawniczo skupiał się głównie wokół Afryki. Wydaliśmy m.in. Moją Afrykę. Wspomnienia lekarki ze Szpitala Alberta Schweitzera w Lambaréné oraz dwa przepiękne albumy, dwujęzycznego Le Blanc in Burkina Dominika Siedleckiego oraz W drodze na najwyższe szczyty Afryki Roberta Gondka. Nakładem naszego wydawnictwa ukazała się także kolejna część Podróżnika bez powodu Katarzyny Maniszewskiej, a dokładniej W 40 dni dookoła świata. Cieszymy się, że zaktualizowaliśmy dane w naszym przewodniku po Iranie i teraz wszyscy możemy cieszyć się świeżymi informacjami na temat Iranu nowoczesnych Ajatollahów dzięki nowemu wydaniu!

Nie samymi dalekimi podróżami człowiek jednak żyje! Sorus wydał również książkę Marii Dolczewskiej pt. Izery. Moja rowerowa przestrzeń, będącą zapisem wycieczek po polskich i czeskich Sudetach.

dscn3439

Największym, bo trwającym od wielu lat projektem, było jednak opublikowanie anglojęzycznej wersji Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd Kazimierza Nowaka, czyli Across The Dark Continent. Bicycle Diaries from Africa. Jesteśmy dumni również z tego, że wydawnictwo Aleksandria opublikowała audiobooka, więc Rowerem i pieszo mogą poznać również osoby mające kłopoty ze wzrokiem lub preferujący tę formę przyswajania literatury.

Co planujemy na najbliższe miesiące?

Będzie się dużo działo!

Już w lutym odwiedzimy po raz kolejny Śladami Marzeń. W tegorocznej edycji poznańskiego festiwalu podróżniczego będą uczestniczyć nasi autorzy znani jako Dos Gringos, czyli Alicja Kubiak i Jan Kurzela (seria Oczami dos gringos). Następnie odwiedzimy Kolosy, gdzie odbędzie się premiera najbardziej wyczekiwanej książki z gatunku literatury dziecięcej pt. Ocean to Pikuś. To bogato ilustrowana historia Aleksandra Doby i jego zmagań z potężnym oceanem, napisana przez Łukasza Wierzbickiego (Afryka Kazika). Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, by nie zapomnieć o premierze!

okladka_ocean_to_pikus

W maju planujemy zawitać po raz kolejny do stolicy na PGE Narodowy, by wziąć udział w Warszawskich Targach Książki, a kolejne plany wyklarują się wkrótce. By nie stracić czujności, śledźcie nas na naszych mediach społecznościowych, na Facebooku i Instagramie!

Życzymy Wam wszystkiego najlepszego na Nowy Rok 2018. Mnóstwa ciekawych podróży, rozwijających spotkań z ludźmi z różnych zakątków świata, spokoju ducha i radości z pisania. Do zobaczenia już wkrótce!