Nasze książki i Ekologia

baner_fb_ksiazka_851x315-02

Sorus na Targach Książki w Krakowie

Już za pięć tygodni będziemy mogli spotkać się z Wami podczas Targów Książki w Krakowie! Ta wyjątkowa impreza, od lat skupiająca miłośników literatury, odbędzie się już po raz 19. w weekend od 22 do 25 października. Zapraszamy Was do stoiska naszego wydawnictwa (Hala “Wisła”, C75), by poznać się, porozmawiać o książkach oraz posłuchać historii nieprzeciętnych Autorów, którzy publikują u nas swoje utwory. Poznajcie nasz harmonogram!

Czytaj dalej →

top_wtk_pl_2015

Paweł Kowalczyk i jego opowieść o Indiach na Warszawskich Targach Książki

Paweł Kowalczyk, człowiek, który odkrywa samodzielnie Indie już od 2010 roku, będzie gościć na naszym wydawniczym stoisku już w sobotę, 16 maja, o godzinie 13.00. Autor książki Czerwone drogi Auroville opowie m.in. o swoim trwającym pół roku wolontariacie w tzw. żywym laboratorium, gdzie ludzie starają się zrealizować ideę wspólnego życia, w zgodzie z sobą oraz naturą. Serdecznie zapraszamy!

Paweł Kowalczyk

Auroville jest osadą założoną w 1968r., w tamilskiej części kraju. Na otwarcie tego miejsca przyjechali przedstawiciele z aż 124 państw. Od tego czasu ekowioska dynamicznie się rozwija. Na czym dokładnie polega jej funkcjonowanie? Jak mieszka się w tak egzotycznym otoczeniu wraz z ludźmi pochodzącymi z każdego zakątka Ziemi? W jakim celu przyjeżdża tak co roku aż 6 tysięcy wolontariuszy z całego świata i czy w Auroville można odnaleźć prawdziwą wolność? Czytaj dalej →