Nasze książki i Indie

Maniszewska Podróżnik bez powodu - wywiad, nagłówek

Wywiad z Katarzyną Maniszewską, autorką książki ,,Podróżnik bez powodu. Łut szczęścia.”

Dlaczego podróże, skąd u Ciebie taka pasja?

Ciężko odpowiedzieć, nikt mnie specjalnie nie zainspirował. Po prostu pewnego dnia, jakieś 6 lat temu, postanowiłam wybrać się gdzieś samodzielnie. I tak już zostało. Być może trochę w tej decyzji pomógł couchsurfing. Pierwszy raz wybrałam się sama do Lizbony i tam spotkałam ludzi, którzy couchsurfowali, ale głównie podróżowali w pojedynkę. Podczas mojej pierwszej dalszej i samodzielnej wyprawy – na Sri Lankę – również korzystałam z tego sposobu, co okazało się niezwykle pomocne, a z osobami wówczas poznanymi koleguję się do dziś. Ale przede wszystkim – ja bardzo lubię się uczyć, nie ma lepszej szkoły niż podróże. Zwłaszcza samodzielne.Swiatynie_Bagan_w_Birmie

Czytaj dalej →

baner_fb_ksiazka_851x315-02

Sorus na Targach Książki w Krakowie

Już za pięć tygodni będziemy mogli spotkać się z Wami podczas Targów Książki w Krakowie! Ta wyjątkowa impreza, od lat skupiająca miłośników literatury, odbędzie się już po raz 19. w weekend od 22 do 25 października. Zapraszamy Was do stoiska naszego wydawnictwa (Hala “Wisła”, C75), by poznać się, porozmawiać o książkach oraz posłuchać historii nieprzeciętnych Autorów, którzy publikują u nas swoje utwory. Poznajcie nasz harmonogram!

Czytaj dalej →

podrozenagl

“Podróże psychologiczne przez kultury świata”

Przedstawiamy kolejną zapowiedź!

Książka pt. Podróże psychologiczne przez kultury świata ukaże się nakładem Wydawnictwa Sorus już na początku września! Dzięki lekturze tego oryginalnego tryptyku będziecie mogli przenieść się do trzech różnych odległych światów – w odległe, egzotyczne zakątki Azji, by poznać ludzi tam żyjących, na Czarny Ląd, gdzie Paweł Boski spędził wiele lat swojej naukowej kariery, a także do zamieszkiwanych przez Indian ziem Ameryki Południowej. Poniżej prezentujemy okładkę publikacji.

Czytaj dalej →

top_wtk_pl_2015

Paweł Kowalczyk i jego opowieść o Indiach na Warszawskich Targach Książki

Paweł Kowalczyk, człowiek, który odkrywa samodzielnie Indie już od 2010 roku, będzie gościć na naszym wydawniczym stoisku już w sobotę, 16 maja, o godzinie 13.00. Autor książki Czerwone drogi Auroville opowie m.in. o swoim trwającym pół roku wolontariacie w tzw. żywym laboratorium, gdzie ludzie starają się zrealizować ideę wspólnego życia, w zgodzie z sobą oraz naturą. Serdecznie zapraszamy!

Paweł Kowalczyk

Auroville jest osadą założoną w 1968r., w tamilskiej części kraju. Na otwarcie tego miejsca przyjechali przedstawiciele z aż 124 państw. Od tego czasu ekowioska dynamicznie się rozwija. Na czym dokładnie polega jej funkcjonowanie? Jak mieszka się w tak egzotycznym otoczeniu wraz z ludźmi pochodzącymi z każdego zakątka Ziemi? W jakim celu przyjeżdża tak co roku aż 6 tysięcy wolontariuszy z całego świata i czy w Auroville można odnaleźć prawdziwą wolność? Czytaj dalej →