Nasze książki i Karpaty

Himalaje

W górach jest wszystko co kocham!

Poznaj książki o górach z naszej księgarni

978-83-246-8278-2

Zwyciężyć znaczy przeżyć…

 

Książka Aleksandra Lwowa należy do klasyki polskiej literatury o tematyce wysokogórskiej. Kierował ją do miłośników gór, którzy jednak nigdy nie zdobędą najwyższych szczytów i zabierając ich w czytelniczą podróż zyskał rzesze wielbicieli.

Górsko wychowałam się na “Zwyciężyć znaczy przeżyć” i uważam, że to pozycja obowiązkowa. Dla tych, którzy góry kochają, ale też dla tych, którzy próbują je zrozumieć. 

Martyna Wojciechowska Czytaj dalej →
top_wtk_pl_2015

Warszawskie Targi Książki z Łukaszem Superganem!

O swoich nieprzeciętnych, często wysoce ekstremalnych wędrówkach, opowie Łukasz Supergan. Wyróżniony dwukrotnie przez Kapitułę gdyńskich “Kolosów” podróżnik pojawi się przy stanowisku naszego wydawnictwa dwukrotnie! Spotkać będzie się można z nim już w piątek, 15 maja o godzinie 14.00 oraz w sobotę, 16 maja o godzinie 13.00. Gorąco zapraszamy do stoiska 162, sektor V!

bio11

 

Łukasz Supergan to człowiek, który sam o sobie mówi, że jest tym, który stara się spełniać swoje marzenia, nie dbając o to, czy pasuje do jakiejkolwiek definicji. Swoje piesze podróże rozpoczął 25 lat temu. Przełmową wędrówką było przejście Łukiem Karpat, czyli pokonanie dystansu 2200 kilometrów w trakcie 93 dni. Właśnie o tym traktuje jego pierwsza książka, której premiera odbyła się na tegorocznych Kolosach i od tego czasu cieszy się niezmierną popularnością. “Pustka wielkich cisz” opowiada o tej pionierskiej, pierwszej w historii samotnej przeprawie po terytoriach Rumunii, Ukrainy, Polski, Czech i Słowacji pasmem górskim. Zawiera mnóstwo refleksji autora, jest szczera, a przede wszystkim świetnie napisana i wzbogacona zdjęciami, które pozwolą jeszcze bardziej wczuć się w karpacki klimat. To opowieść o wizji, zrealizowanej za sprawą uporu i determinacji, pisze sam Supergan, co jest chyba najlepszym podsumowaniem oraz rekomendacją dla tej pozycji książkowej.

pustka przód

Podróżnik na swoim koncie ma wiele innych osiągnięć, m. in. zdobycie trzynastu czterotysięczników w Alpach w ciągu zaledwie dwudziestu ośmiu dni, dwuletnią włóczęgę po dwudziestu czterech państwach Europy oraz Azji lub choćby samotne przejście przez góry Zagros, pasma rozpościerającego się przez zachodnią część Iranu.

W oczekiwaniu na spotkanie z Łukaszem Superganem, zapraszamy do odwiedzenia jego strony internetowej www.lukaszsupergan.com oraz dołączenia do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/436764989837748/

Jeszcze raz gorąco zapraszamy!