Nasze książki i Katarzyna Maniszewska

teatr-snow-1

31 października premiera książki „Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata” Katarzyny Maniszewskiej!

Doktora nauk humanistycznych, absolwentka germanistyki i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonatka przygód, która popołudniami ćwiczy boks na warszawskiej Pradze, a wszystkie swoje podróże odbywa w rytmie najwyborniejszych kawałków klasycznego rocka. Katarzyna Maniszewska, którą znacie już pewnie dzięki Łutowi szczęścia, 31 października wydaje w naszym wydawnictwie kolejną część Podróżnika bez powodu. W 40 dni dookoła świata!

mockup_podroznik Czytaj dalej →

Trampki

Sorus na Trampkach!

Za nami pierwsza realizacja transmisji z festiwalu! Całą niedzielę spędziliśmy w Gdańsku i transmitowaliśmy dla Was na żywo TRAMPki – Spotkania Podróżujących Kobiet. Blok prezentacji wypełniło łącznie aż 12 prelegentek, dzięki którym mogliśmy zwiedzić praktycznie cały świat.

Nie wypada nam się chwalić, ale opinie, jakie otrzymaliśmy zarówno od widzów jak i organizatorów festiwalu wskazują, że streaming Sorus.live był naprawdę udany. Cieszy nas to ogromnie i liczymy na to, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zaprosić Was na transmisję z kolejnych festiwali podróżniczych. Polecamy się ich organizatorom!

Festiwal Trampki

Maniszewska Podróżnik bez powodu - wywiad, nagłówek

Wywiad z Katarzyną Maniszewską, autorką książki ,,Podróżnik bez powodu. Łut szczęścia.”

Dlaczego podróże, skąd u Ciebie taka pasja?

Ciężko odpowiedzieć, nikt mnie specjalnie nie zainspirował. Po prostu pewnego dnia, jakieś 6 lat temu, postanowiłam wybrać się gdzieś samodzielnie. I tak już zostało. Być może trochę w tej decyzji pomógł couchsurfing. Pierwszy raz wybrałam się sama do Lizbony i tam spotkałam ludzi, którzy couchsurfowali, ale głównie podróżowali w pojedynkę. Podczas mojej pierwszej dalszej i samodzielnej wyprawy – na Sri Lankę – również korzystałam z tego sposobu, co okazało się niezwykle pomocne, a z osobami wówczas poznanymi koleguję się do dziś. Ale przede wszystkim – ja bardzo lubię się uczyć, nie ma lepszej szkoły niż podróże. Zwłaszcza samodzielne.Swiatynie_Bagan_w_Birmie

Czytaj dalej →