Nasze książki i Kazimierz Nowak

Gala rowertour fot: Jakub Wittchen jakubwittchen.com

Relacja z gali Rowertour oraz wyniki naszego konkursu

W sobotę 23.01 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w gali finałowej magazynu Rowertour. Impreza odbywała się w murach poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego a jej głównym tematem było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą relację z wyprawy rowerowej. W tym roku uhonorowano zwyciężców w trzech kategoriach: “Polska”, “Europa i Świat” oraz “Wyprawy z dziećmi”. Poza wręczeniem nagród odbyły się także warsztaty oraz slajdowiska, oczywiście o tematyce wypraw rowerowych: o eskapadzie przez Amerykę Północną opowiadał Marcin Sowiński, Jacek Herman-Iżycki zabrał widownię w podróż w czasie do swojej samotnej wyprawy przez Saharę w 1980 roku. Prezentacje zamknęła relacja rodziny Gałęzów (kajtostany.pl) o ich kilkumiesięcznej podróży z dziećmi przez Europę i Maroko.

Czytaj dalej →

Nowy pakiet Nowaka

pakiet +

Z przyjemnością przedstawiamy poszerzony pakiet książek poświęconych osobie Kazimierza Nowaka. Zestawienie zostało uzupełnione o Afrykę Kazika autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Jest to niezwykle barwny zbiór opowiadań dla dzieci opisujący mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, spotkania z mieszkańcami Afryki i najróżniejsze perypetie podróżnika które, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi jego historię.

Afryka Kazika jest dostępna również do nabycia pojedynczo, jako audiobook, oraz pakiet.

Czytaj dalej →

baner_fb_ksiazka_851x315-02

Sorus na Targach Książki w Krakowie

Już za pięć tygodni będziemy mogli spotkać się z Wami podczas Targów Książki w Krakowie! Ta wyjątkowa impreza, od lat skupiająca miłośników literatury, odbędzie się już po raz 19. w weekend od 22 do 25 października. Zapraszamy Was do stoiska naszego wydawnictwa (Hala “Wisła”, C75), by poznać się, porozmawiać o książkach oraz posłuchać historii nieprzeciętnych Autorów, którzy publikują u nas swoje utwory. Poznajcie nasz harmonogram!

Czytaj dalej →

Untitled design

“Kochana Maryś! Listy z Afryki. Tom II Kongo Belgijskie – Ruanda – Urundi – Rodezja – Związek Afryki Południowej”

okładka tom II szary

Tak właśnie wyglądać będzie drugi tom “Kochanej Maryś!”, który ukaże się nakładem naszego wydawnictwa już na jesieni!

Czytaj dalej →

DSC_2734b

Sorus na Kolosach 2014

Przygoda, eksploracja, wyczyn – to hasło gdyńskich Kolosów, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. W tym roku odbyły się w weekend 13-15 marca. Od rana do wieczora trwały relacje z wypraw. Najwybitniejsi polscy podróżnicy opowiadali o swoich wyczynach, dzieląc się zdjęciami oraz filmami z ponad czterema tysiącami widzów, zgromadzonymi w gdyńskiej Arenie. Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Na naszym stoisku można było zakupić wszystkie nasze książki podróżnicze, w tym kilka atrakcyjnych nowości, których premierę zaplanowaliśmy właśnie na Kolosy. Ponadto publiczność miała okazję spotkać się z ulubionymi podróżnikami osobiście, których nie brakowało także u nas. Paweł Kowalczyk, Łukasz Supergan i Michał Kozok chętnie  podpisywali swoje książki, a także  opowiadali o najciekawszych najciekawszych chwilach przeżytych na szlaku.

Czytaj dalej →