Nasze książki i Łukasz Supergan

Łukasz Supergan

Łukasz Supergan realizuje swoje marzenia od dwudziestu pięciu lat, od momentu rozpoczęcia jego przygody z górami. Przemierza, najczęściej samotnie, górskie pasma Europy (głównie). Za moment przełomowy uznaje wyprawę Łukiem Karpat (2004), podczas której przeszedł 2200 km w 93 dni. Wędrował przez ziemie Rumunii, Ukrainy, Polski, Czech i Słowacji. Wynik ten poprawił kilka lat później, pokonując ten dystans w czasie 65 dni.

Inne jego wyprawy to: przejście przez wierzchołki 13 alpejskich czterotysięczników w czasie 28 dni (2009), przejście 4000 km z Warszawy do Santiago de Compostela (2013), zimowe przejście 841-kilometrowego głównego szlaku Karpat Słowackich – Cesty hrdinov SNP (2014) oraz przejście około 2500 km pustynnym łańcuchem gór Zagros w zachodnim Iranie (2014).

Wiele z tych wypraw były pionierskimi w swojej formie, a dwie z nich zostały wyróżnione na gdyńskich Kolosach w kategorii “Wyczyn Roku”.

Himalaje

W górach jest wszystko co kocham!

Poznaj książki o górach z naszej księgarni

978-83-246-8278-2

Zwyciężyć znaczy przeżyć…

 

Książka Aleksandra Lwowa należy do klasyki polskiej literatury o tematyce wysokogórskiej. Kierował ją do miłośników gór, którzy jednak nigdy nie zdobędą najwyższych szczytów i zabierając ich w czytelniczą podróż zyskał rzesze wielbicieli.

Górsko wychowałam się na “Zwyciężyć znaczy przeżyć” i uważam, że to pozycja obowiązkowa. Dla tych, którzy góry kochają, ale też dla tych, którzy próbują je zrozumieć. 

Martyna Wojciechowska Czytaj dalej →
baner_fb_ksiazka_851x315-02

Sorus na Targach Książki w Krakowie

Już za pięć tygodni będziemy mogli spotkać się z Wami podczas Targów Książki w Krakowie! Ta wyjątkowa impreza, od lat skupiająca miłośników literatury, odbędzie się już po raz 19. w weekend od 22 do 25 października. Zapraszamy Was do stoiska naszego wydawnictwa (Hala “Wisła”, C75), by poznać się, porozmawiać o książkach oraz posłuchać historii nieprzeciętnych Autorów, którzy publikują u nas swoje utwory. Poznajcie nasz harmonogram!

Czytaj dalej →

top_wtk_pl_2015

Warszawskie Targi Książki z Łukaszem Superganem!

O swoich nieprzeciętnych, często wysoce ekstremalnych wędrówkach, opowie Łukasz Supergan. Wyróżniony dwukrotnie przez Kapitułę gdyńskich “Kolosów” podróżnik pojawi się przy stanowisku naszego wydawnictwa dwukrotnie! Spotkać będzie się można z nim już w piątek, 15 maja o godzinie 14.00 oraz w sobotę, 16 maja o godzinie 13.00. Gorąco zapraszamy do stoiska 162, sektor V!

bio11

 

Łukasz Supergan to człowiek, który sam o sobie mówi, że jest tym, który stara się spełniać swoje marzenia, nie dbając o to, czy pasuje do jakiejkolwiek definicji. Swoje piesze podróże rozpoczął 25 lat temu. Przełmową wędrówką było przejście Łukiem Karpat, czyli pokonanie dystansu 2200 kilometrów w trakcie 93 dni. Właśnie o tym traktuje jego pierwsza książka, której premiera odbyła się na tegorocznych Kolosach i od tego czasu cieszy się niezmierną popularnością. “Pustka wielkich cisz” opowiada o tej pionierskiej, pierwszej w historii samotnej przeprawie po terytoriach Rumunii, Ukrainy, Polski, Czech i Słowacji pasmem górskim. Zawiera mnóstwo refleksji autora, jest szczera, a przede wszystkim świetnie napisana i wzbogacona zdjęciami, które pozwolą jeszcze bardziej wczuć się w karpacki klimat. To opowieść o wizji, zrealizowanej za sprawą uporu i determinacji, pisze sam Supergan, co jest chyba najlepszym podsumowaniem oraz rekomendacją dla tej pozycji książkowej.

pustka przód

Podróżnik na swoim koncie ma wiele innych osiągnięć, m. in. zdobycie trzynastu czterotysięczników w Alpach w ciągu zaledwie dwudziestu ośmiu dni, dwuletnią włóczęgę po dwudziestu czterech państwach Europy oraz Azji lub choćby samotne przejście przez góry Zagros, pasma rozpościerającego się przez zachodnią część Iranu.

W oczekiwaniu na spotkanie z Łukaszem Superganem, zapraszamy do odwiedzenia jego strony internetowej www.lukaszsupergan.com oraz dołączenia do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/436764989837748/

Jeszcze raz gorąco zapraszamy!

DSC_2734b

Sorus na Kolosach 2014

Przygoda, eksploracja, wyczyn – to hasło gdyńskich Kolosów, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. W tym roku odbyły się w weekend 13-15 marca. Od rana do wieczora trwały relacje z wypraw. Najwybitniejsi polscy podróżnicy opowiadali o swoich wyczynach, dzieląc się zdjęciami oraz filmami z ponad czterema tysiącami widzów, zgromadzonymi w gdyńskiej Arenie. Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Na naszym stoisku można było zakupić wszystkie nasze książki podróżnicze, w tym kilka atrakcyjnych nowości, których premierę zaplanowaliśmy właśnie na Kolosy. Ponadto publiczność miała okazję spotkać się z ulubionymi podróżnikami osobiście, których nie brakowało także u nas. Paweł Kowalczyk, Łukasz Supergan i Michał Kozok chętnie  podpisywali swoje książki, a także  opowiadali o najciekawszych najciekawszych chwilach przeżytych na szlaku.

Czytaj dalej →