Nasze książki i porady dla autorów

Warsztat poprowadzi Dminik Szmajda

Jak napisać i wydać książkę podróżniczą (webinar)

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar na temat wydania książki podróżniczej z punktu widzenia debiutanta.

Podczas internetowych warsztatów „Jak napisać i wydać książkę podróżniczą”, które odbędą się we wtorek 27 czerwca 2017 r. o godz. 20:00, poznasz:

  • w jakim celu warto wydać książkę (a w jakim nie),
  • wskazówki warsztatowe, czyli najczęściej popełniane błędy,
  • fotografie w książce,
  • rozwiązania edytorskie,
  • plusy i minusy różnych sposobów wydania (selfpublishing, finansowanie wydania w wydawnictwie, tradycyjnie).

Spotkanie poprowadzi Dominik Szmajda, współwłaściciel Wydawnictwa Sorus, a także podróżnik, autor książki „Rower góral i na Ural”, Prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka i jeden z liderów Sztafety Afryka Nowaka.

Aby wziąć udział w webinarze zarejestruj się tutaj. Otrzymasz indywidualny link do spotkania.

13916816466_4837629829_b

Jak napisać bestseller?

Moja książka będzie bestsellerem – myślisz, gdy piszesz swoją debiutancką opowieść. Później zaś zderzasz się z rzeczywistością branży wydawniczej. Okazuje się, że tekst, który stworzyłeś, nie jest arcydziełem. Musi zostać zredagowany, a zatem w pewien sposób odarty z tego, co pierwotnie chciałeś przekazać czytelnikowi. Wychodzi na jaw, że popełniłeś nawet dwa błędy ortograficzne. To nie koniec: redaktor bezczelnie wykreślił z książki kilka drogocennych fragmentów. A najgorsze, że komuś z wydawnictwa się wypsnęło i zamiast mówić o Twojej Książce, użył bezdusznego sformułowania: produkt! Z takiej serii niefortunnych incydentów nie sposób wyjść bez szwanku. Bezpowrotnie tracisz naiwność początkującego artysty, a czasem nawet wiarę we własne możliwości.

Czytaj dalej →