Nasze książki i Pustka wielkich cisz

baner_fb_ksiazka_851x315-02

Sorus na Targach Książki w Krakowie

Już za pięć tygodni będziemy mogli spotkać się z Wami podczas Targów Książki w Krakowie! Ta wyjątkowa impreza, od lat skupiająca miłośników literatury, odbędzie się już po raz 19. w weekend od 22 do 25 października. Zapraszamy Was do stoiska naszego wydawnictwa (Hala “Wisła”, C75), by poznać się, porozmawiać o książkach oraz posłuchać historii nieprzeciętnych Autorów, którzy publikują u nas swoje utwory. Poznajcie nasz harmonogram!

Czytaj dalej →

top_wtk_pl_2015

Warszawskie Targi Książki z Łukaszem Superganem!

O swoich nieprzeciętnych, często wysoce ekstremalnych wędrówkach, opowie Łukasz Supergan. Wyróżniony dwukrotnie przez Kapitułę gdyńskich “Kolosów” podróżnik pojawi się przy stanowisku naszego wydawnictwa dwukrotnie! Spotkać będzie się można z nim już w piątek, 15 maja o godzinie 14.00 oraz w sobotę, 16 maja o godzinie 13.00. Gorąco zapraszamy do stoiska 162, sektor V!

bio11

 

Łukasz Supergan to człowiek, który sam o sobie mówi, że jest tym, który stara się spełniać swoje marzenia, nie dbając o to, czy pasuje do jakiejkolwiek definicji. Swoje piesze podróże rozpoczął 25 lat temu. Przełmową wędrówką było przejście Łukiem Karpat, czyli pokonanie dystansu 2200 kilometrów w trakcie 93 dni. Właśnie o tym traktuje jego pierwsza książka, której premiera odbyła się na tegorocznych Kolosach i od tego czasu cieszy się niezmierną popularnością. “Pustka wielkich cisz” opowiada o tej pionierskiej, pierwszej w historii samotnej przeprawie po terytoriach Rumunii, Ukrainy, Polski, Czech i Słowacji pasmem górskim. Zawiera mnóstwo refleksji autora, jest szczera, a przede wszystkim świetnie napisana i wzbogacona zdjęciami, które pozwolą jeszcze bardziej wczuć się w karpacki klimat. To opowieść o wizji, zrealizowanej za sprawą uporu i determinacji, pisze sam Supergan, co jest chyba najlepszym podsumowaniem oraz rekomendacją dla tej pozycji książkowej.

pustka przód

Podróżnik na swoim koncie ma wiele innych osiągnięć, m. in. zdobycie trzynastu czterotysięczników w Alpach w ciągu zaledwie dwudziestu ośmiu dni, dwuletnią włóczęgę po dwudziestu czterech państwach Europy oraz Azji lub choćby samotne przejście przez góry Zagros, pasma rozpościerającego się przez zachodnią część Iranu.

W oczekiwaniu na spotkanie z Łukaszem Superganem, zapraszamy do odwiedzenia jego strony internetowej www.lukaszsupergan.com oraz dołączenia do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/436764989837748/

Jeszcze raz gorąco zapraszamy!

DSC_2734b

Sorus na Kolosach 2014

Przygoda, eksploracja, wyczyn – to hasło gdyńskich Kolosów, czyli Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. W tym roku odbyły się w weekend 13-15 marca. Od rana do wieczora trwały relacje z wypraw. Najwybitniejsi polscy podróżnicy opowiadali o swoich wyczynach, dzieląc się zdjęciami oraz filmami z ponad czterema tysiącami widzów, zgromadzonymi w gdyńskiej Arenie. Na tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Na naszym stoisku można było zakupić wszystkie nasze książki podróżnicze, w tym kilka atrakcyjnych nowości, których premierę zaplanowaliśmy właśnie na Kolosy. Ponadto publiczność miała okazję spotkać się z ulubionymi podróżnikami osobiście, których nie brakowało także u nas. Paweł Kowalczyk, Łukasz Supergan i Michał Kozok chętnie  podpisywali swoje książki, a także  opowiadali o najciekawszych najciekawszych chwilach przeżytych na szlaku.

Czytaj dalej →