Nasze książki i Wietnam

Z plecakiem przez Indochiny

Już niedługo premiera – Z plecakiem przez Indochiny!

Z plecakiem przez IndochinyZ przyjemnością informujemy, że już w najbliższy poniedziałek 4.07 będzie miała miejsce premiera naszej kolejnej książki podróżniczej!

Z plecakiem przez Indochiny autorstwa Anny Korzeniowskiej to relacja z odwiedzin czterech krajów Półwyspu Indochińskiego – Tajlandii, Kambodży, Wietnamu i Laosu, dodajmy – „podróży za grosze”, dostępnej każdej kieszeni, jeśli tylko chętnym wystarcza samozaparcia i umiejętności logistycznych.

To również relacja z eskapady odbywanej w dużej części „własnymi ścieżkami”, dostarczającej satysfakcji i doświadczeń, jakich próżno byłoby oczekiwać, zdając się na wygodną i kosztowną ofertę biur podróży. Czytaj dalej →

Maniszewska Podróżnik bez powodu - wywiad, nagłówek

Wywiad z Katarzyną Maniszewską, autorką książki ,,Podróżnik bez powodu. Łut szczęścia.”

Dlaczego podróże, skąd u Ciebie taka pasja?

Ciężko odpowiedzieć, nikt mnie specjalnie nie zainspirował. Po prostu pewnego dnia, jakieś 6 lat temu, postanowiłam wybrać się gdzieś samodzielnie. I tak już zostało. Być może trochę w tej decyzji pomógł couchsurfing. Pierwszy raz wybrałam się sama do Lizbony i tam spotkałam ludzi, którzy couchsurfowali, ale głównie podróżowali w pojedynkę. Podczas mojej pierwszej dalszej i samodzielnej wyprawy – na Sri Lankę – również korzystałam z tego sposobu, co okazało się niezwykle pomocne, a z osobami wówczas poznanymi koleguję się do dziś. Ale przede wszystkim – ja bardzo lubię się uczyć, nie ma lepszej szkoły niż podróże. Zwłaszcza samodzielne.Swiatynie_Bagan_w_Birmie

Czytaj dalej →

podrozenagl

“Podróże psychologiczne przez kultury świata”

Przedstawiamy kolejną zapowiedź!

Książka pt. Podróże psychologiczne przez kultury świata ukaże się nakładem Wydawnictwa Sorus już na początku września! Dzięki lekturze tego oryginalnego tryptyku będziecie mogli przenieść się do trzech różnych odległych światów – w odległe, egzotyczne zakątki Azji, by poznać ludzi tam żyjących, na Czarny Ląd, gdzie Paweł Boski spędził wiele lat swojej naukowej kariery, a także do zamieszkiwanych przez Indian ziem Ameryki Południowej. Poniżej prezentujemy okładkę publikacji.

Czytaj dalej →